Araç Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Koşulları

KİRALAMA KOŞULLARI

ŞARTLAR  ve KOŞULLAR

Kullanıcı Bilgisi

Kiralanan araç, sadece kira sözleşmesinde ve teslim formunda belirtilen kişiler tarafından kullanılır. Aracın kullanımında,  sözleşmede belirtilmeyen herhangi bir üçüncü sahsın aracı kullanmasından meydana gelebilecek zararları hiçbir garanti kapsamayacaktır. Extra sürücüler  eklemek isterseniz, ofislerimize başvurabilirsiniz.

Araç grupları için minimum sürücü yaş ve ehliyet süresi ile ilgili detaylar aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Grup

Minimum ehliyet yaşı

Minimum sürücü yaşı

Ekonomi

                  2

                 21

Orta

                  3

                 24

Lüks

                  4

                  27

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI
Genç sürücü paketinden yararlanabilmek için aşağıda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.
    Ekonomik grupta bulunan araçları kiralayabilmek için normalde en az 21 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 20 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.
    Orta grupta bulunan araçları kiralayabilmek için normalde en az 24 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-24 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta gruptan araç kiralayabilirler.
    Üst  grupta bulunan araçları kiralayabilmek için normalde en az 27 yaşında ve 4 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 24-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek üst gruptan araç kiralayabilirler.
    Genç sürücü uygulaması için Süper Mini Hasar Sigortası alınması mecburidir. Cizgi rent a car  genç sürücü uygulamasını uygulamama hakkını saklı tutar.

Kiralama Süresi:

Minimum kiralama süresi 24 saattir. Bu süre, yoğun sezon, bayram tatili gibi periyotlarda daha yüksek tutulabilir.

Kiralanan araçlara, Adil Kullanım Politikası kapsamında günlük limit uygulanabilir.

Geç Teslimat:

Aracınız rezerve edilen saate göre 2 saat veya daha geç iade edilirse, gün için geçerli olan günlük ücret kira sözleşmesine eklenecek ve kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Yakıt:

Lütfen aracı teslim alırken, aldığınız yakıt miktarı  ile iade ediniz.

Araç Teslimatı

Yapmış olduğunuz rezervasyon, araç grubuna göre konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir. Tarafınıza, talep ettiğiniz araç ya da muadili tahsis edilemezse, ücretsiz upgrade ya da fiyat güncellemesi yapılarak downgrade yapılabilir.

Tüm rezervasyonlarınızda, varsa uçuş numaranızı ve araç alış saatinizi yakından takip etmeniz önemlidir. Uçuş numaranızı iletmeniz, uçuşunuzdaki olası gecikme ve güncellemelerin tarafımızca takip edilmesini kolaylaştıracaktır. Aracı alacağınız saatin üzerinden 1 saat geçtiği halde aracı teslim almaya gelmediyseniz, size ulaşılamaz ise ya da rezervasyon konfirme edilemez ise, ilgili rezervasyon iptal edilebilir.

Tek Yönlü Kiralama:

Aracın kiralama yapılan şehirdenEGE Rent  a Car ofisinin bulunduğu farklı bir şehirde iade edilmesi EGE'nin onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

SİGORTA ve GARANTİ

Araç sigorta planlarımız kampanya ve fiyatlara göre değişmektedir. Sigorta planının detayları sözleşmemizde ve teslimat formunuzda belirtilmektedir. Gereksinim duyabileceğiniz ek sigortalar için ücretler ve limitler hakkında bilgi almak için rezervasyon çağrı merkezine veya ofisimize başvurunuz. Hizmet olarak sağlanan sigorta ve garantilerin detayları aşağıda yer almaktadır.

Mini Hasar Sigortası:

EGE rent a car tarafından belirlenen beyanlı maksimum hasar limiti 2000 TL`nin altında kalan tek taraflı kaza ve hasarlarda, yetkili merciiler (Polis ve Jandarma) tarafından kaza tespit tutanağı doldurulmasına gerek kalmadan, müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.

Süper Mini Hasar Sigortası:

EGE rent a car tarafından belirlenen beyanlı maksimum hasar limiti 4000 TL`nin altında kalan tek taraflı kaza ve hasarlarda, yetkili merciiler (Polis ve Jandarma) tarafından kaza tespit tutanağı doldurulmasına gerek kalmadan, müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.

Müşterilerimizin, 16.10.2020 tarihinden itibaren satın aldığı Mini Hasar Sigortası veya Süper Mini Hasar Sigortası, 
hız sınırının %10 ile %30 arasında aşılması durumunda yansıyacak 1 adet trafik cezası bedelinden muafiyet sağlar. Bu paket, aynı kiralama dönemi içerisinde yansıyacak belirtilen türde birden fazla cezadan sadece 1 tanesi için geçerlidir.

TRAFİK CEZALARI

Trafik kurallarına uyulmaması sonucu kesilmiş olan trafik cezalarının ödenmesi(köprüler ve otoyollarda yanlış şeride girmek dahil) sözleşmede belirtilen aracı kiralayan kişinin kredi kartından tahsil edilecektir.

Aracın kirada olduğu süre zarfında yansıyacak Trafik Cezalarının müşteriden tahsilat sürecinde, trafik ceza bedeli dışında 20 Türk Lirası Hizmet Bedeli tahsil edilecektir.

 

EK HİZMETLER ve ÜRÜNLER

Araç kiralama hizmetimize ek olarak aşağıdaki ürünleri ve hizmetleri satın alabilirsiniz. Fiyat detayları ve daha fazla bilgi için lütfen rezervasyon çağrı merkezini arayınız veya ofislerimize başvurunuz.

-Bebek koltuğu

-Navigasyon

-Aracı farklı yerde teslim etme

-Takmatik kar zinciri

-Mini hasar sigortası

-HGS

 

Güvenlik:

Web sitemiz www.egerent.com size daha güvenli bir alışveriş ortamı sağlamak için SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır.

 

REZERVASYON VE KİRA SÖZLEŞMESİ DEĞİŞİMİ

Erken Teslim:

Aracın, teslim alındıktan sonra rezervasyon tarihinden önce  iade edilmesi durumunda para iadesi yapılmaz. Fakat sonraki rezervasyonda kullanabilirsiniz.

 

Kiralama Süresinin Uzatılması:

Kiralama süresinin bitiminden sonra rezervasyon süresi içerisinde uzatma talebinde bulunulması halinde, fiyat sistem tarafından yeniden hesaplanacak ve ek tutar kira süresinin başında belirtilen kiracının kredi kartından tahsil edilecektir.

İptal ve İade:

Rezervasyon, başlangıç zamanından önce dilediğiniz zaman iptal edilebilir. Rezervasyon başlamadan önce yapılmış ödemeler varsa koşulsuz ve kesintisiz olarak iade edilir.

ÖNEMLİ BİLGİ

Aracın kirasıyla ilgili tüm ücretler kiracının kişisel kredi kartından tahsil edilecektir.

Herhangi bir hasar olması durumunda sigortadan faydalanabilmeniz  için  polisi arayarak olayı bildirmeli ve araç, olay yerinden hareket ettirilmeden Trafik polisi ve Jandarmayı  bilgilendirmeli ve polis raporu ile alkol testi almalısınız.

Maddi hasarla sonuçlanan hasarlarda sürücüler kendi aralarında kaza tutanağı tutabilirler.

Araç hırsızlığı durumunda polis çağırıp hırsızlık raporu alınması gerekmektedir. Hırsızlık raporu aracın anahtarı ile bize iade edilmelidir.

Kaza, hırsızlık, arza, patlak lastik gibi herhangi bir aksilik durumunda veya acil durumlarda veya acil yardıma ihtiyacınız olursa, Türkiye genelinde 7/24 hizmet veren çağrı merkezini arayabilirsiniz.      

Sigortamız Türkiye dışı seyahatlerde geçerli değildir. Araçlarımız Türkiye dışında kullanılamaz.

Lütfen kiralama formu ve anlaşmayı kontrol ediniz.

Belirli bir marka veya model için garanti verilmeden herhangi bir araç grubu için rezervasyonlar onaylanır.

Kiracı hatalı kullanımından veya dikkatsizlik gibi nedenlerden dolayı meydana gelen mekanik ve elektriksel zarar ve ziyanın bedelini kabul eder ve onaylar. Mekanik  ve elektriksel nitelikler de dahil olmak üzere bu tür zarar ve hasarlar taşıt sigortası poliçesi ve garanti kapsamında değildir.

Kış lastikleri isteğe bağlıdır. Kış lastiklerinin mevcudiyeti stoklarla sınırlıdır, bölgelere ve ofislere göre değişir.

Findeks Sorgulaması
Gerekli durumlarda, firmamızdan ilk kez araç kiralayacak müşterilerimiz için geçerli olacak şekilde kiralama esnasında Findeks sorgulaması ve provizyon işlemi yapılabilir. Araç sınıfına göre provizyon tutarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.Provizyon iade süresi, aracın teslim alındığı andan itibaren 24 gündür. Findeks verileri uygun olmayan müşterilerimize kiralama işlemi yapılamayabilir. Kendisine findeks işlemi uygulanan asıl sürücü ile birlikte gelen ikinci sürücü için de findeks işlemi aynı şekilde yapılır. Yurtdışından gelen müşterilerimiz için findeks işlemi yapılmaz.
Findeks verilerinizin şirketimizden araç kiralanmasına uygun olup olmadığını önceden öğrenebilmek Çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Ancak, findeks verilerinizin uygun olması araç kiralama işleminin kesinlikle yapılacağı anlamı taşımaz.

EGE Rent a CAR

7/24 Açık Destek Hattı ile Güvenle Araç Kiralayın. %100 İptal ve Kolay İade Garantisi

İNCELE

EGE Rent Kurumsal

Kurumsal kiralama yapan firmalar yıl boyunca avantajlı fiyatlarla araç kiralıyor!

İNCELE