Araç Kiralama İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Araç Kiralama İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için ilgili firmaya bazı belgeleri vermeniz gerekir. Bu belgeler ile firma, sizin araç kiralama ve kullanmaya uygun olup olmadığınızı anlar. Eğer istenen belgeler ve şartlar sağlanırsa, sorunsuz olarak İzmir araç kiralama işlemi tamamlanacaktır.

Araç Kiralamak İçin İstenen Belgeler

Hizmet alınan firmaya göre rent a car, yani araç kiralamada istenen belgeler farklılık gösterebilir. Ancak genel istenen belgeler şunlardır:

  • Kimlik fotokopisi
  • Ehliyet fotokopisi
  • Yurtdışından gelenlerden pasaport fotokopisi

Burada istenen belgeleri hazırlanması son derece kolaydır. Hatta birçok firmanın ofisinde bulunan fotokopi makineleri ile ilgili belgeler hazırlanabilmektedir.

Ege Rent A  Car olarak bizler sizleri hiç bir evrak işi ile uğraştırmadan, tüm evrak işlemlerini hazır bulunduruyoruz.

Araç kiralama sırasında istenen bu belgeler ile ilgili firma bir anlamda kendisini güvenceye alır. Kiralayan kişinin ne kadar yıldır ehliyet sahibi olduğu ve yaşına bakılarak hizmetin verilip verilmemesi dahi söz konusu olabilir. İzmir rent a car hizmetlerinde bazı firmalar, 25-27 yaşın altındakilere ve 5 yıllık araç tecrübesi olmayanlara bu hizmeti vermemeyi tercih eder. Dolayısıyla tercih ettiğiniz firmaya bağlı olarak istenen belgelerin daha da anlamlı hale geldiği unutulmamalıdır.